
Enjoy la Vida Kokosnoot-Kom - 1st
Productomschrijving
Enjoy la Vida - Kokosnoot-Kom - 1st
Dit prachtige kommetje is gemaakt door de natuur. Het is de harde kern van de kokosnoot die overblijft als de groene bolster er af is gehaald. Deze kern/noot dient als bescherming voor het vruchtvlees en het kokoswater. Hier wordt o.a. Kokosmelk/olie van gemaakt voor consumptie.
De meeste kokosnoten eindigen als afval op de brandstapel. Eeuwig zonde als je bedenkt wat voor een geweldig kommetje de natuur gemaakt heeft ! Ieder kommetje is van nature uniek en net even anders.
Deze kokosnoot-kom is aan de buitenkant met de hand gepolijst en zo heb je hem dus eigenlijk gered van de brandstapel.
Eigenschappen
- 100% natuurlijk
- Plastic-vrij
- Zero Waste
- Vrij van chemicaliën
- 100 % biologisch afbreekbaar
- Voedselveilig
- Uniek en veelzijdig
- Makkelijk schoon te maken met water en zeep
- Niet geschikt voor de vaatwasser
- Ø 9-7 cm / Inhoud ca. 250ml
Grondstof
De grondstof voor dit plastic-vrije kommetje is de harde kern of eigenlijk het zaad van de kokosnoot. Deze groeit aan de kokospalm die veel voorkomt in Azië en Oost-Afrika. Dit kommetje blijft over nadat het vruchtvlees en het kokoswater er uit is gehaald. Het kommetje wat overblijft eindigt meestal als afval op de brandstapel.
Gebruiksadvies
Je kunt er natuurlijk het Eco-schuursponsje van ESPARTO in bewaren, maar het is ook erg leuk om er een zeepje/wattenschijfjes in te doen.
Het kommetje is voedselveilig, dus geschikt voor nootjes/olijfjes/snoepjes etc. Met roomijs/salade staat het super leuk op tafel of bij de picknick.
Het kommetje is makkelijk schoon te maken met een beetje warm water en zeep, maar de kokosnoot-kom kan niet tegen de vaatwasser.
Contactgegevens leverancier
Enjoy la Vida - De Waarden 223, 7206 GE, Zutphen. Nederland
De missie van Enjoy la Vida
Voor sommige oplossingen hoef je maar een klein stapje terug in de tijd. De tijd vóór de microplastics, toen 'natuurlijk' nog heel gewóón was. Naar ons idee liggen daar de oplossingen voor de problemen van nu. Met liefde gemaakt, geeft de natuur ons de mooiste cadeautjes. En eigenlijk is dat alles wat we echt nodig hebben ... de kunst is alleen dàt weer te zien.
Enjoy la Vida zoekt deze producten, importeert ze en vertelt hun verhaal. Het is mooi om te weten waar alles vandaan komt en welke mooie mensen er achter zitten. Ieder weer met hun eigen verhaal. Enjoy la Vida geeft vorm en verpakt het met liefde (zonder plastic natuurlijk).
Productinformatie
Reviews
Rebecca 24-08-2022
De kwaliteit is ok, ze zien er leuk uit. Maar het is een derde van het formaat van een gebruikelijke kokosnoot. Ik had ze willen gebruiken om een gerechtje of ontbijtje in te doen, maar er passen hooguit een paar olijven in. Helaas, als ik dat had geweten had ik ze niet gekocht. Antwoord Puur Mieke: De kommen zijn gemaakt van de harde kern van de kokosnoot die overblijft als de groene bolster er af is gehaald. Dit is een dikkere laag. Vandaar dat het kommetje kleiner is dan wat je ziet wanneer een kokosnoot nog in zijn geheel is.
Phily 05-04-2022
Handige schaaltjes voor van alles. Ik eet er ook yoghurt en soep uit.
FEE 18-10-2021
Hele mooie, lichtgewicht kommetjes die aan de onderzijde een vlakke ondergrond hebben en zodoende goed blijven staan. Prettig om als schaaltje voor in de tuin te gebruiken, omdat je niet bang hoeft te zijn dat het stuk kan vallen.
Karin 11-10-2021
Leuk klein schaaltje voor wat fruit of nootjes. Ook leuk om cadeau te doen.